11. marca 2021

Vaporizér Crafty+

Vaporizér Crafty vyrába nemecká spoločnosť Storz & Bickel, ktorá vyrába aj najkvalitnejší stolný vaporizér Volcano. Dva vaporizéry od tejto firmy, konkrétne Volcano a Mighty sú v niektorých štátoch dokonca registrované ako zdravotnícke pomôcky.

Samotné telo vaporizéra Crafty + je plastové, avšak je odolné a kvalitne spracované. Prístroj váži len 135 g a pohodlne sa zmestí do jednej ruky. Tvar je ergonomický a vaporizér sa vďaka tomu príjemne drží. Crafty nemá displej a z výroby je nastavený na vaporizačnú teplotu 180 °C a 195 °C. Vyššie teploty dosiahneme dvojitým kliknutím tlačidla v momente, kedy je dosiahnutá základná teplota. Absenciu displeja výrobca šikovne vyriešil možnosťou prepojenia vaporizéra s chytrým telefónom pomocou bluetooth. Musíte ale vlastniť smartfón s Androidom alebo iOS a mať nainštalovanú aplikáciu . Pomocou aplikácie je možné nastavovať teplotu po stupňoch a vidieť stav nabitia batérie. V aplikácii nájdete ďalšie potrebné informácie: návod na vaporizér, odporúčané teploty vaporizácie rôznych bylín a ďalšie informácie. Aplikácia je síce v angličtine, ale vďaka svojej jednoduchosti s ňou nebudete mať problém ani bez znalosti anglického jazyka. Ďalej v tele vaporizéra nájdeme zasunuté špáradlo, otvor na zapojenie nabíjačky, zapínacie tlačidlo a indikačné svetlo. Náustok je výklopný a je súčasťou chladiacej hlavy vaporizéra. Chladiace hlava, náustok a telo vaporizéra sú vyrobené z kvalitného a zdravotne nezávadného plastu, ktorý nemení chuť výparu. Plniaca komora je oceľová a dostatočne veľká. Zmestí sa do nej od 0,2 do 0,3 gramov, podľa toho ako veľmi najemno sú nadrvené. Ak sa naučíte správne používať drvičku a plničku, ktoré sú súčasťou balenia, tak po naplnení byliniek do kotla nezostane žiadna špina.

Vaporizácia s CRAFTY

Použitie Craftyho je veľmi jednoduché. Po plnom nabití prístroja sa môžete tešiť na max. 5 vaporizačních cyklov. Plné nabitie batérie pri úplne vybitom prístroji docielite po cca 3-4 hodinách. Ak je vaporizér plne nabitý, môžeme pristúpiť k jeho plneniu. Odskrutkujeme chladiace hlavu a do plniacej komory vložíme jemne zomleté ​​a usušené bylinky. Plníme do cca 75%, neutlačujeme, aby okolo bylinky mohol prúdiť vzduch, bylinky len jemne zarovnáme špáradlom.

Plniaca komora je naozaj veľmi široká a plnenie je naozaj ľahké aj prstami, bez použitia plničky. Ak máme naplnené, zaskrutkujeme späť chladiacu hlavu a zapneme vaporizér pomocou oranžového tlačidla. Ihneď po zapnutí začne vaporizér nahrievať na poslednú nastavenú teplotu. Ak máme vaporizér prepojený s mobilným telefónom, nastavíme si požadovanú teplotu a čakáme na nahriatie. Nahrievanie nie je nijako závratne rýchle, teplotu 200 stupňov dosiahne do 2-3 minút. Dosiahnutie nastavenej teploty vám vaporizér oznámi zavibrovaním a zmenou červeného indikačného svetla na zelené. Chuť výparu je naozaj silná bez akýchkoľvek pachutí. Výpar je dostatočne ochladený. Vaporizácia trvá asi 5 minút, čo môže byť 12 silných potiahnutí. Môže sa to však líšiť podľa druhu bylinky. Ak chceme bylinku využiť na maximum, za cenu trošku horšej chuti na konci valorizačného cyklu, tak odporúčam začať pri nízkej teplote a postupne ju zvyšovať. Po ukončení vaporizácie vypneme vyporizér stlačením zapínacieho tlačidla a necháme ho vychladiť.

Balenie

Vaporizér je úhľadne zabalený v krabici. V balení sa nachádza vaporizér Crafty, nabíjačka, drvička, plnička, kefka,náhradné sitká a krúžky a sitká na bylinky a liquid. Špáradlo je zasunuté v tele vaporizéra.

Čistenie vaporizéra

Každý vaporizér je nutné pravidelne čistiť. Osobne odporúčam dôkladne čistiť aspoň raz týždenne, v prípade intenzívnejšieho používania aj častejšie. U Craftyho je nutné čistiť nielen plniacu komoru, ale aj chladiacu hlavu s náustkom. Plniacu komoru čistíme vatovou tyčinkou namočenou v liehu, alebo v organickom čističi na vaporizéry , ak je komora viac znečistená pomôže pri čistení zapnúť na chvíľku nahrievanie. Vďaka tomu potom nečistoty ľahšie odstránime.

Na dne plniacej komory je tiež sitko, ktoré je možné po nejakom čase vymeniť a vyčistiť aj priestor pod ním. Čistenie chladiacej hlavy je zložitejšie. Chladiacu hlavu je možné rozložiť na jednotlivé časti, ale niektoré časti sú dosť členené (majú kopu záhybov a prepážok), ktoré síce plnia svoj účel pri ochladzovaní výparu, ale neuľahčujú čistenie. Všetky časti chladiacej hlavy, vrátane náustku a tesniacich krúžkov odporúčam dať na noc do liehu, a sem tam pretrepať. Po vytiahnutí je potrebné ešte odstrániť hrubšie nečistoty vatovou tyčinkou a zle dostupné miesta vyčistiť napríklad špáradlom. Pravidelné čistenie vaporizéra je absolútne nevyhnutné. Vďaka tomu docielite jeho dlhšiu životnosť a lepšiu chuť výparov.

Zhrnutie

Vaporizér Crafty patrí medzi absolútnu špičku v kategórii vreckových vaporizérov. Jeho veľkosť je ideálna, použité materiály sú vysoko kvalitné a na mnohých odborných weboch sa nachádza na popredných miestach v hodnotení. Tomu tiež zodpovedá jeho cena, Crafty patrí medzi najdrahšie vreckové vaporizéry na trhu. Kvalite spracovania a chuti výparu sa nedá nič vytknúť. snux.sk

Nevýhody? V prvom rade cena a aj pomer cena/výkon nie je úplne ideálny, pretože aj iné vaporizéry urobia za podstatne nižšiu cenu podobnú službu. Absenciu displeja by som tiež spomenul ako nedostatok, ktorý sa dá samozrejme nahradiť aplikáciou v mobile, ale vzhľadom k jeho cene by som očakával, že bude displej priamo súčasťou vaporizéra. Takisto aj dĺžka nahrievania je dlhá, čo je jeho ďalšou nevýhodou.

Naše hodnotenie: 95%

Naše odporúčanie: Vaporizér Crafty by sme odporučili človeku, ktorý má už s vaporizáciou skúsenosti a presne vie, čo chce a potrebuje. Ide asi o najlepší vreckový vaporizér na trhu (čo sa týka chuti a hustoty výparu), čomu však zodpovedá aj cena. Ak nemáte s vaporizáciou skúsenosti, určiteodporúčame lacnejší prístroj, ktorý síce nebude mať takú skvelú chuť výparu, ale bude podstatne lacnejší.

“Všetky informácie uvedené na tejto webovej stránke, ako aj informácie, ktoré sú prostredníctvom tejto webovej stránky poskytované, slúži len na vzdelávacie účely. Žiadna z informácií tu uvedených nie je určená ako náhrada lekárskej diagnózy a nemožno takúto informáciu považovať za lekársku radu či odporúčanú liečbu. Táto webová stránka nepodporuje, neschvaľuje ani neobhajuje dovolenke či nedovolené užívanie omamných alebo psychotropných látok či páchanie inej nezákonnej činnosti.”

Related Tags

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

X