23. júla 2021

Uhlíkový filter ActiTube je elegantnou náhradou za bežné cigaretové filtre alebo “tipy z lepenky.” Aktívne uhlie filtruje veľkú časť škodlivých kondenzátov z dymu a dym sa stáva príjemne miernym.  Filtre sú určené špeciálne pre cigarety, jointy aj špeciálne fajky a sú vhodné na viacnásobné použitie. Ďalšou výhodou pri ich použití s fajkami je to, že šľukovky sú menej znečistené,  preto vyžadujú menej čistenia. Zároveň to znamená menšie podráždenie hrdla a žiadne nepríjemné pocity v pľúcach pri fajčení. Mnohí fajčiari, ktorí ActiTube pravidelne používajú, tiež zistia, že dym je sladší a chutí lepšie.

Okrem filtrov od spoločnosti ActiTube je k dispozícii aj príslušenstvo ako uhlíkové kotle na bongá a dokonca aj rad uhlíkových fajok.

Aktívne uhlie pohlcuje škodlivé kondenzáty a fajčenie je tak čistejšie a zdravšie.

Ďalšie výhody filtrov s aktívnym uhlím ActiTube sú:

  • lepšia chuť
  • menšie znečistenie pľúc
  • fajka je dlhšie čistá
  • dym neškrabe v hrdle
  • dym je lahodnejší
  • viacnásobné použitie
  • použitie aj v nástavci na bongo zabezpečí čistejšiu vodu v bongu po dlhšiu dobu
  • lepšie uchopenie cigarety ako pri mäkkých filtroch z lepenky

V prípade dymu, ktorý obsahuje THC, filtre s aktívnym uhlím zachytávajú škodliviny však účinné látky THC aj CBD prepúšťa.

Môžu byť ActiTube znovu použité? Ak áno, koľkokrát?

Na otázku opätovného použitia možno určite odpovedať „áno“. Veľké množstvo uhlíka (oveľa viac ako pri porovnateľných fajkových filtroch) umožňuje niekoľkokrát opakovane používať filter. Pred tým, ako sa konečne zneefektívni alebo jednoducho upchá, môže byť filter ActiTube opakovane použitý až desaťkrát. Účinok filtra je však vždy o niečo slabší.

Všeobecne povedané, filtre sa stávajú nepoužiteľnými len čo sú úplne upchaté a nemôže cez ne prechádzať žiadny dym. Presný čas, v ktorom sa to deje, však závisí od rôznych faktorov, ako je štýl fajčenia, typ a množstvo tabaku a v neposlednom rade frekvencia fajčenia. Pre priemerného fajčiara by však malo byť možných 4-6 aplikácií jedného filtra.

šlukovka Actu tube na aktívne uhlie
šlukovka ActiTube na aktívne uhlie

Prečo sú tieto filtre také dlhé a objemné?

Acti Tube filtre obsahujú viac aktívneho uhlia ako akékoľvek iné filtroch. Vzhľadom na to sú o niečo dlhšie a hrubšie ako väčšina bežných cigaretových filtrov. Je to tiež preto aby sa zmestili do štandardizovanej vložky náustku fajky na tabak. Ak chcete šúľať tenšie cigarety, riešenie nájdete v nasledujúcom odseku:

Je to tenká verzia ActiTube, ktorá dáva fanúšikom tenších cigariet a jointov opakovane použiteľný filter pre každodenné použitie. Pretože sú však o niečo dlhšie ako konvenčné filtre na šúľanie, odporúčame použiť dlhé cigaretové papieriky alebo papierovú rolku, aby ste zachovali také množstvo tabaku ako ste zvyknutí.

uhlíkové filtre Acti Tube
uhlíkové filtre Acti Tube

Ako správne používať filtre ActiTube ?

Ak používate filtre ActiTube prvýkrát, môžete si všimnúť niektoré špeciálne znaky. Často kladené otázky sú: „Ako ich mám použiť?“. Ak chcete filtre používať správne, nezáleží na tom, či chcete fajčiť cigaretu, joint alebo fajku – keramická čiapočka musí vždy smerovať k horiacemu koncu a čierna (prípadne zelená) musí smerovať k ústam. Vo všeobecnosti majú filtre s aktívnym uhlím pre fajky zvyčajne keramickú časť iba na jednej strane, ktorá predstavuje vstup pre dym. Na druhej strane nie je upevnenie filtra, ale len kus plastu, papiera alebo lepenky – v závislosti od verzie a výrobcu. Ak ho otočíte naopak keramickou stranou k ústam, môžete omylom spáliť lepenkovú (alebo plastovú) časť filtra.

Jednoducho povedané: filter s aktívnym uhlím sa nesmie vznietiť, ani začať fajčiť, preto musí byť strana s keramickým povrchom vždy protipožiarna a filter vkladať do jointa, cigarety alebo fajky správne. Plastový alebo kartónový koniec je súčasne vždy náustkom.

Related Tags

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

X